Tüm kamera kapatıcılarda RAHATOL koduyla %10 İndirim | 750 TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo

Biri Bizi Gözetliyor Mu?

Son zamanlarda laptop kamerasını bantlayan insanlar gördünüz mü? Yoksa sizde onlardan biri misiniz? Bazı kişiler bunun bir paranoyaklık olduğunu düşünse de laptop kamerasını bantlayan insanların oranı hiçte az değil.

 

laptop kamerasını bantlayan insan

 

Güvenlik uzmanlarının siber güvenlik için önerdiği ilk adim bilgisayarlarımıza antivirus yazılımı yüklemektir. Çok basit diğer bir adım da bilgisayar ve telefonumuzun kamerasını kapatmaktır.

Telefonlarımız ile facebook, instagram, snapchat gibi uygulamalardan hepimiz gerekenden fazlasını paylaşıyor olabiliriz. Bilgisayarımızı hackleyip kredi kartı bilgilerimize ulaşan internet casuslarını hepimiz biliyoruz. Peki ya telefonlarımızın ya da bilgisayarlarımızın kameralarını hackleyen casusların da olması kulağa nasıl geliyor?

Bazı bilgisayar korsanları yalnızca akıllı telefonumuzda, dizüstü bilgisayarımızda ve tabletimizde bulunan kameralara erişmek için sadece becerilere sahip değildir, aynı zamanda bunun için fazla isteklidirler.

Bu tam olarak ne kadar doğrudur? Bunlar asılsız söylentiler mi? Yoksa birileri gerçekten laptop kameramızı ya da telefonumuzun kamerasını gözetleyebilir mi?

İnternet güvenlik şirketi Norton “web kameraları ailenizle bağlantı da kalmanıza izin verebilir, ancak aynı zamanda insanların kameranızın içine girme ve casusluk yapma riskini de ortaya çıkarır” demektedir. 

Hatta 22 Haziran 2016’da Ny Times’da yer alan bir habere göre Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in bile dizüstü bilgisayarının kamerasını bantladığının görselleri internete düşmüştür. Hatta Mark konuştuklarının dinlenmesine karşın bilgisayarının mikrofonu için de önlem almaktadır.

Mark Zuckerberg laptop kamerasını bantlıyor

Haberin tamamını okumak için tıklayın

Ekşi Sözlükte de bununla ilgili tam 130 sayfalık entry vardır.

Ekşi sözlük laptop kamerasını bantlayan insan Ekşi Sözlük entryleri okumak için tıklayın

 

Endişe verici evet. Ancak size bunu nasıl durdurabileceğinizin eğlenceli bir yolunu anlatacağız: Funsy kamera kapatıcılar!

Peki Kamera Kapatıcı Nedir?

Kamera kapatıcılar, kameranızı kullanmadığınız zamanlarda kapatmanızı sağlar.

Funsy kamera kapatıcılar endişe verici siber güvenlik durumunu eğlenceli hale getirmek için tasarlandı.

Funsy kamera kapatıcılar, kameranızı bantlayarak tamamen işlev dışı bırakmak yerine, açılır kapanır özelliği ile gerektiğinde kameranızı kullanmanızı sağlar.

Sadece 0.85 mm ve 0.80 mm inceliklerde olması sebebiyle laptopunuz rahatlıkla kapanır açılır ve böylelikle kamera casuslarından korunabilirsiniz.

Funsy kamera kapatıcılar

Funsy kamera kapatıcıları keşfetmek için tıklayın

Eğlenceli desenleri ile moodunuza uygun modeller ile bilgisayarınızı renkli hale getirebilirsiniz. Harika fikirleriniz için Idea Loadingi, haftasonu eğlencelerini beklerken Weekend Loadingi, hayalleriniz için ise Dreams Loading kamera kapatıcıları kameranıza yapıştırmanız yeterli.

Weekend Loading kamera kapatıcı

Weekend Loading kamera kapatıcı için tıklayın

Sonrasını funsy’ye bırakın. Hatta fazlası var Skype görüşmesi yapacağınız zaman, görüşme yaptığınız kişiye hazırlıksız yakalanmak yerine, funsy’yi kapalı tutun. Skype görüşmenizi başlatın, üstünüze başınıza çeki düzen verin, funsy’inizi açın ve görüşmenize başlayın.

Funsy ile kamera casusları ile savaşırken eğlenmenin tadını çıkarın.

 

Sale

Unavailable

Sold Out