Tüm kamera kapatıcılarda RAHATOL koduyla %20 İndirim | 750 TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo

Dünyanın En Popüler Sörf Bölgeleri

Harika bir sörf destinasyonuna kaçmayı hayal eden sörf tutkunları, dünyanın dört bir yanındaki çok sayıda konum arasından seçim yapabilir. Hawaii'nin tropikal, pitoresk kumlu koylarından Kosta Rika'nın yemyeşil ormanlarına ve Portekiz kıyı şeridindeki şirin sahil kasabalarına kadar, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar herkes için özel bir sörf bölgesi vardır.

Tüm sörfçüler sörf için en uygun yerler hakkında farklı bir fikre sahip olsalar da, olağanüstü manzaraları ve sörf tarihindeki benzersiz rolleri ile ünlü birkaç plaj vardır. Dolayısıyla, kendi "mükemmel dalganızı" yakalamaya çalışırken listemize göz atmanızı öneririz!

Waikiki Plajı, Hawaii

ABD'nin Hawaii eyaletindeki Oʻahu adasının güney kıyısındadadır. Waikiki Plajı neredeyse tamamen insan yapımıdır. Waikiki plajı ünlü sörf noktalarından biridir. Güzel turkuaz dalgaları, sörf tahtanızın üzerinde size sonsuz bir eğlence sunar.

Waikiki'de sekiz ayrı plaj vardır. Bunlar Ft. DeRussy Plajı, Duke Kahanamoku, Halekulani, Royal Hawaiian, Kūhiō Plajı, Kapiʻolani Plajı, Queens Plajı ve Kaimana.

Ulu Watu, Bali

Bali'deki en eski Hindu tapınağına ev sahipliği yapması ile ünlü Ulu Watu, profesyonel dalgaları ile de tanınır. Ulu Watu tapınağı, muazzam bir uçurumun tepesinde, kırılan dalgalara ve aşağısındaki yetenekli sörfçülere bakmaktadır.

Playa Grande, Kosta Rika

Sahil kasabası Playa Grande, Kosta Rika'nın en iyi sörf noktalarından biri olarak bilinir. Aynı zamanda, en büyük deniz sürüngeni olan Deri Sırtlı Deniz Kaplumbağasının ikinci en büyük yuvalama alanına da ev sahipliği yapıyor.

Bundoran, İrlanda

 

Sörfçüler için "soğuk su cenneti" olarak bilinir. Kasaba, sörfçüler için ekstra konaklama imkanlarıyla kültürü kucaklıyor. Hatta Eylül-Mayıs aylarının en yoğun sezonunda ziyaret eden sörfçülere indirimler sunuyor.

Bondi Plajı, Sidney

Avustralya'nın en ünlü plajlarından biri aynı zamanda sörfçüler için en iyi destinasyondur. Bondi Plajı'nın beyaz kumları sadece birinci sınıf sörf yapmakla kalmaz, aynı zamanda dalgaların sizi yıprattığı zamanlar için birçok restoran ve dükkan da sunar.

Teahupo'o, Tahiti

Camsı dalgaları ile tanınan Teahupo'o, Sörf Profesyonelleri Derneği'nin Dünya Şampiyonası Turunun bir parçasıdır. Sığ mercan resifi, bu efsanevi dalga kırılmasının şeklinden sorumludur, bu da onu son derece popüler yapar!

Arugam Körfezi, Sri Lanka

Sri Lanka'nın doğu kıyısında, rahat Arugam Körfezi köyü, Mayıs-Kasım aylarının yoğun sezonundaki sabit dalgaları ile tanınır. Rahat atmosferi ve çok çeşitli restoranlarıyla Arugum Koyu, dinlenmek ve suyun tadını çıkarmak için mükemmel bir yerdir.

Akyaka, Türkiye

Tabi ki favori şehirlerimizden biri olan Muğla'nın Akyaka'sına değinmeden bu blog yazısını bitiremezdik!

Sörf öğrenmek için mükemmel koşullar ve atmosfer sunan ülkemizde uçurtma sörfünün popülerliği de artmaya devam ediyor. Akyaka da uçurtma sörfünün cenneti sayılabilir.

Akyaka'yı özel kılan şartlar arasında üç kilometrelik sörf parkuru, kumlu sığ suları ve meşhur sabit termal rüzgarları yer alıyor. Alaçatı'da olduğu gibi Akyaka'daki uçurtma okulları, spor için ayrılmış bir bölgede, ilçeye birkaç kilometreden daha az mesafede, Akçapınar sahilinde yürünebilir bir mesafede yer almaktadır.

Koronavirüs sebebiyle tatile pek gitme şansımız olmasa da sizi sıcacık kumsallarda hissedecek ve önümüzdeki güzel yaz günlerine motive edecek bir önerimiz var:

Surf Caravan Kamera Kapatıcısı için tıkla!

Surf Caravan Kamera Kapatıcısı için tıkla!

Sale

Unavailable

Sold Out