Tüm kamera kapatıcılarda RAHATOL koduyla %20 İndirim | 750 TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo

FunsyMag Dizi Tavsiyeleri: Silicon Valley

Çok izliyoruz, çok okuyoruz. Özellikle teknoloji ile ilgili işleri takip etmek bizim için çok büyük bir heyecan. Düşündük ve izlediğimiz dizileri, filmleri, kitapları neden seninle paylaşmayalım? Beraber çok şey öğrenebileceğimizi ve eğlenebileceğimizi biliyoruz. Bu yüzden hiç vakit kaybetmeden dizi önerilerimize başlıyoruz!

İlk dizi önerimiz: bizim için yeri çok ayrı olan, her start-up çalışanının kendinden oldukça şey bulabileceği dizi Silicon Valley!

silicon valley dizisi afişi 5 adam yan yana siyah-beyaz bir fotoğrafta

Dizi Richard karakteri ile başlıyor. Sevmediği ve insanların samimiyetsiz olduğunu düşündüğü bir işte çalışıyor. Etrafındaki arkadaşları da birer birer yükselirken, kendini hala yerinde sayarken buluyor. Bunun üzerine de kendi geliştirdiği algoritması sayesinde büyük yatırımcılar, büyük şirketler ve kendi işinin CEO'su ve kurucusu Gavin Belson (izlediğimiz en iyi karakterlerden biri olduğuna hemfikiriz) Richard'ın peşine düşüyor.

Ve böylece Richard'ın 3 arkadaşıyla beraber kurduğu "Pied Piper" ortaya çıkıyor. Dizi birbirinden komik ve harika karakterler içeriyor. Sessiz, içine kapanık bir tip gibi görünse de panik, sürekli duygusal patlamalar yaşayan ama aynı zamanda var olan düzeni değiştirmek ve şirketi için her şeyi yapmayı göze alan Richard, oldukça özgüvenli Pied Piper'ın %10'una sahip yatırımcı Erlich, kesinlikle her çalışanın onun gibi birine ihtiyacı olan, yardımsever, düşünceli Jared, ve dahası...

silicon valley dizisi bant sahnesi

Özellikle bir bölümünde dizinin başrollerinden Dinesh'in hacker sevgilisinden korkup, bilgisayar kamerasını bantladığı sahneler bizim için çok eğlenceliydi!

Silicon Valley, her dakikası komik olan, 6 yıldır hiç sıkılmadığımız bir dizi oldu. Maalesef ki bu sezon final yaptı. Ve neredeyse beraber iş hayatına başladığımız, onlardan çok şey öğrendiğimiz dizi bitti.

silicon valley dizisi sahnesi

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi her çalışanın kendinden parçalar bulabileceği bir dizi. Eğlence ve iş dünyasına ait çok şey öğretiyor. IMDb'de puanı 8.5 olan bu diziye bizim puanımız 9/10.

Eğer bu yazımızdan sonra Silicon Valley'i izlemeyi düşünüyorsan, izledikten sonra bize görüşlerini mutlaka bildir!

Sale

Unavailable

Sold Out