Tüm kamera kapatıcılarda RAHATOL koduyla %20 İndirim | 750 TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo

İlk Defa Kampa Gideceklere Tavsiyeler


Tatil köylerinden, otellerden ve kalabalıktan keyif almayan doğa severlerin en büyük zevklerinden biri kamp yapmaktır. Bugün sizler için ilk defa kamp yapacakların dikkat etmesi gerekenleri listeledik. Bu maddeler sizin kamp maceranızı çok daha konforlu hale getirecek ve karşılacağınız aksilikleri çok daha kolay halletmenizi sağlayacak. Hadi hep birlikte kampa hazırlıklı gitmeyi öğrenelim.

Kamp malzemelerinize dikkat edinGideceğiniz yerde en çok ihtiyacınız olacak şeyleri önceden liste yapmanız yaşayacağınız aksiliklerin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Özellikle hijyen ürünlerini, sağlığınız için önemli olan ilaçları ve barınmanızı kolaylaştıracak malzemeleri mutlaka yanınıza almalısınız. Liste yaparken daha önce kampa gitmiş arkadaşlarınızdan yardım alabilir ve sizde olmayan kamp malzemelerini ödünç alabilirsiniz. Bize kalırsa önceden biraz araştırma yapıp ne gibi ihtiyaçlarınız olduğunu öğrenmeli ve yol haritanızı buna göre çizmelisiniz.

Mevsim şartlarını göz önünde bulundurunBu sizin ilk kampınız olduğu için soğuk havalar yaz aylarında kamp yapmanız çok daha mantıklı olacaktır. İlk kampınızda sert rüzgarlarla uğraşmak, yağmurun altında kalmak ya da ateş yakamadığınız için hasta olmak istemezsiniz. Siz en iyisi ilk kamp deneyiminizi sıcak yaz günlerinde gerçekleştirin ve kamp yapmanın keyfini rahat rahat çıkarın. Fakat bazı yazlarda da kamp yapmak söylediğimiz kadar kolay olmayabilir ama kış mevsimine göre çok daha rahat olduğunu garanti edebiliriz.

Yakın yerleri tercih edin


Biliyoruz ki ülkemizin kamp yapmak için çok fazla güzel yeri var. Fakat ilk kampınız olduğu için çok uzak yerlerde aksilikler yaşamamak adına yaşam alanınıza yakın bir yerde kamp yapmanız çok daha iyi olacaktır. Ayrıca su, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı ilk kamptan yok saymayın deriz. Bu nedenle bu hizmetleri veren küçük işletmelerin kamp alanlarını tercih edebilirsiniz. Unutmayın ki kamp yapmak küçük adımlarla başlamalıdır.

Kamp yapmak konusunda deneyimli biriyle gidin


Hemen yollara düşmeden önce, kamp yapmak konusunda deneyimli bir arkadaşınızı yanınıza almayı düşünebilirsiniz. Çünkü bu sayede ateş yakmak, çadır kurmak gibi şeyleri öğrenebilir ayrıca karşınıza çıkacak sorunlarda çözüm üretme konusunda deneyimli biriyle olarak kamp keyfinizin yarıda kesilmesini engelleyebilirsiniz. Eğer illa tek başıma kamp yapacağım diyorsanız bir önceki maddede belirttiğimiz su, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir kamp alanını tercih edebilirsiniz.

Çantanızı kontrol etmeyi unutmayın


Her şey hazır, yola çıkmaya çok az kaldı. Fakat yapmanız gereken son bir şey var o da kamp çantanızı kontrol etmek. Çünkü sizin çok önemsemeyeceğini bir şey kamp zamanı hayati önem taşıyabilir. Listenizi elinize alıp çantanızı kontrol etmenin tam zamanı. İlk maddede söylediğimiz gibi ilaçlarınız, hijyen malzemeleriniz ve daha birçok hayati önem taşıyan ürünleri unutmamalısınız.

Bonus!

Kamp severlere özel olarak tasarladığımız Funsy'ler RAHATOL kupon koduyla %25 indirimli. Kamp yapmaya olan aşkınız bilgisayarlarınıza da yansısın istiyorsanız hemen bir Funsy kapmalısınız!

Sale

Unavailable

Sold Out